A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Зарічненська багатопрофільна лікарня"
Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області

Історична довідка

Історія Зарічненської районної лікарні сягає 1946 року. Тоді районний центр з села Морочне був перенесений у село погост Зарічний. Останнє перейменовано у Заріччя, і там, у панському будинку, була відкрита районна лікарня на 25 ліжок. У район були направлені перші лікарі: В.І.Афанасьєв, Н.І.Гужва, Л.А.Беккетова, а також середній медичний персонал. Серед них перші лаборанти М.Д.Кидун, Л.Л.Мамалига. Пізніше, в 1952-1953 роках, на роботу в район прибули хірург З.І.Кисельова, фтизіатр М.П.Шейнбаум, медсестри О.І.Висоцька, Н.П.Зубкович, Н.М.Михальчук, М.Л.Лавриненко, В.М.Циганок.

У повоєнні роки були відкриті також Кухотсько-Вольська, Кутинська, Борівська і Вичівська дільничні лікарніта Мороченська амбулаторія.

Будівництво типового приміщення районної лікарні розпочалось у 1947 році й було завершене у 1957-му. Окрім центральної лікарні, у Зарічному на той час були відкриті амбулаторія, жіноча і дитяча консультації у приватних приміщеннях.

Районну лікарню спочатку очолювала Надія Іванівна Гужва (Вознюк), а з 1955 року посаду головного лікаря обіймав Яким Іванович Романюк, який у перше повоєнне десятиріччя керував роботою райздороввідділу. У 1957-1959 роках районну лікарню очолював Віктор Дмитрович Реуцький, у 1959-1962- Григорій Васильович Карась, у 1962-1963- Георгій Корнійович Сергєєв, з 1963 року – знову Віктор Дмитрович Реуцький. При Зарічненській ЦРЛ тоді діяла дворічна школа медсестер, а у 1964-1972 роках – медичне училище.

З грудня 1966 року центральну районну лікарню протягом майже 30-ти років очолював Василь Миколайович Попович. У 1967 році був побудований терапевтичний корпус ЦРЛ, в 1972 році під районну поліклініку реконструйований гуртожиток медучилища, побудовано і цілий ряд ФАПів у селах Іванчиці, Соломир, Річиця, Острівськ, Млинок, Перекалля, Бродниця. У зв’язку з поширеністю туберкульозу у 1961 році на території лікарні був збудований районний тубдиспансер на 50 ліжок, який діяв до 1973 року, а потім у цьому приміщенні розташувалося дитяче відділення ЦРЛ.

У 1970 році в Зарічненській ЦРЛ, де розгорнуто 200 ліжок, працювало 19 лікарів та 40 працівників з середньою медичною освітою. Діють терапевтичне, дитяче, хірургічне, гінекологічне, пологове та інфекційне відділення, а також районна поліклініка, яку в різні роки очолювали С.С.Фірцак, О.І.Ткач, М.Г.Вазняк, М.В.Крива, Р.С.Рущак.

Зусилля керівництва лікарні, громадських організацій, лікарського колективу лікарні були направлені на поліпшення медичної допомоги населенню району, підвищенню культури і якості медичного обслуговування, зміцненню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, зниженню захворюваності, профілактики інфекційних захворювань, зниженню дитячої та запобіганню материнської смертності, зменшенню кількості випадків гострих хірургічних захворювань, впровадженню нових методів діагностики і лікування хворих, науковій організації праці, нових методів роботи, проведення санітарно-освітньої роботи серед населення.

У районі був запроваджений так званий ,,виїздний день”: щотижня бригада лікарів ЦРЛ виїжджала на ту чи іншу лікарську дільницю, де проводився прийом хворих, огляди інвалідів та учасників ВВВ, дітей та жінок. Одночасно проводилася перевірка роботи лікарні і ФАПів цієї дільниці. Вперше в області головним лікарем Кутинської дільниці  Є.М.Маковкою був започаткований бригадний метод проведення профілактичних щеплень.

80-90-ті – нелегкі роки в житті району і, зокрема, медичних закладів. Адже це роки Чорнобильської катастрофи (Зарічненський район – один з найбільш радіаційно забруднених), перебудовчих процесів та затяжної економічної кризи в країні. Недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я спричинило до скорочення ліжок і медичного персоналу.

Зросла кількість захворювань, спричинених  як радіаційним забрудненням, так і нелегкою економічною ситуацією в державі. Тож у ці нелегкі роки гостро постало питання будівництва нового приміщення ЦРЛ. І у 1992 році до ладу стала перша черга нової центральної районної лікарні – поліклініка, а згодом дитячий корпус, а у 1995 році будівництво лікарні було повністю завершено. Наприкінці 1997 року після реконструкції була відкрита і нова стоматполіклініка. У 2002 році в реконструйоване приміщення переведено інфекційне відділення.

З 1993 по 2005 роки голоним лікарем Зарічненського району був  Михайло Степанович Машталяр.  З 2005 по 2010 роки – очолював медицину району – Лотоцький Андрій Анатолійович. Восени 2010 року на посаду головного лікаря Зарічненської центральної лікарні призначений Мітітюк Олег Дмитрович, який очолює заклад і  на сьогоднішній день.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора